Czy mogę sam uporać się z problemami z członkiem?

Witam. Mam na imię Karol i mam 14 lat. Jeszcze nie dawno nie interesowałem się zbytnio swoim narządem płciowym i ogółem seksualności. Ostatnio zmieniło się to i zamieniło w pewnym sensie w obsesje. Otóż mam szereg problemów, które być może za bardzo wyolbrzymiam, ale dla mnie są bardzo gnębiące. Najlepszym sposobem byłaby wizyta u lekarza, ale ja po prostu się wstydzę powiedzieć o tym rodzicom, a co już dopiero nieznajomemu. Dlatego, chciałbym zapytać czy sam mogę rozwiązać poniższe problemy, czy jednak konieczna jest wizyt u specjalisty. Ten kompleks dotyka nie jednego, ale chyba nie wielu tak boleśnie jak mnie. Chodzi oczywiście o rozmiary członka. Długość to jakieś 7-8 cm, a obwód 7-8 cm w najszerszym miejscu (w obu przypadkach we wzwodzie). Słyszałem, że w takich warunkach nie da się odbyć normalnego stosunku więc pytam, czy mi jeszcze urośnie i na ile centymetrów mogę liczyć? Czy zastosować ćwiczenia rozciągające? Jeżeli nie to dlaczego? Wiele się o nich naczytałem i mam teraz mętlik w głowie. Drugi problem polega na tym, że podczas wzwodu napletek nie zsuwa się całkowicie tylko delikatnie odsłania czubek żołędzia. Nie dawno po raz pierwszy w życiu własnoręcznie zsunąłem napletek z żołędzia i zauważyłem, że łączy je cienki pasek skóry (u dołu). Czytałem, że to stulejka (czy jakoś tak) ale nie jestem pewien bo za bardzo nie jestem obeznany w tych tematach. Czy mogę sam się z tym uporać? Proszę o pomoc! Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Twoje problemy są typowe dla wieku dojrzewania. Twój penis ma prawidłowy rozmiar. Jesteś w fazie intensywnego wzrostu, więc w najbliższym czasie dojdzie do wielu zmian w Twoim organizmie. Jeżeli zauważasz jednak inne cechy prawidłowego rozwoju typu brak lub skąpe owłosienie, stale wysoki głos możesz zgłosić się do pediatry. Czasami łatwiej jest porozmawiać z kimś obcym niż z rodzicami.
Wspomniany paseczek skóry to zapewne wędzidełko. Jeżeli udaje Ci się odsłonić żołądź to stulejka jest mało prawdopodobna.

Pozdrawiam