Mam 17 lat. Jak powinnam zażywać tabletki?

Jeszcze pół roku temu brałam tabletki H*****. Źle się po nich czułam, więc odstawiłam po 3. opakowaniu. Dziś jestem dwa tygodnie po badaniu ginekologicznym. I badania są dobre. Dostałam od koleżanki tabletki D***, nie zdążyłam spytać lekarza jak je brać. Pamiętam pytałam panią doktor przy pierwszej wizycie i powiedziała, że nie mam problemu z zażywaniem pigułek. Proszę o pomoc w moim problemie, ponieważ chciałam zacząć je zażywać już niedługo. Z poważaniem, Marca6

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Problem jaki chce Pani za naszą pomocą rozwiązać jest na tyle niejasny, że niestety nie jesteśmy w stanie Pani pomóc.
Z opisu wynika, że tabletki dostała Pani od koleżanki, co jest absolutnie niedopuszczalne! Preparaty te to bowiem hormony, które nieodpowiednio dobrane mogą narobić więcej szkody niż pożytku! Tym bardziej, że podaje Pani nazwę preparatu, który zawiera wybitnie dużą dawkę hormonów i powinien być stosowany tylko pod kontrolą lekarza ginekologa.
Zdecydowanie powinna się Pani udać do specjalisty, który po uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań dobierze Pani odpowiedni preparat.