Mam guzek w prawej piersi - co to jest?

Witam! Rok temu wyczułam sobie niewielki guzek w prawej piersi. Byłam z tym u lekrza i lekarz powiedział mi, że to nic groźnego, bo jestem jeszcze młoda, a mam 20 lat, i że mam dopiero przyjść, jak się powiększy. Od tamtej pory nic mi się nie powiększyło, tylko czasem mnie to pobolewa. Są to krótkie, słabe bóle. Jedyne co mnie niepokoi to, to że wypadają mi włosy i że się słabo czuję i ciągle chce mi się spać. Proszę o odpowiedź, czy to może być wina tego guza?

Witam serdecznie!

Nie sądzę, aby Pani dolegliwości były związane z guzkiem w piersi. Wskazane byłoby skontrolowanie morfologii krwi oraz poziomu hormonów tarczycy, ponieważ objawy takie mogą wskazywać na anemię lub zaburzenia funkcji tarczycy.

Jest Pani młodą osobą, u której prawdopodobieństwo zmian złośliwych w piersiach jest niewielkie, natomiast w przypadku stwierdzenia guzka w piersi, zawsze warto wykonać USG, aby ocenić jego charakter, ewentualnie biopsję. W przypadku niewielkich, niewyczuwalnych z badaniu guzów wskazana jest obserwacja (kontrolne badania co 6-12 miesięcy).

Pozdrawiam serdecznie