Mam nieleczoną grzybicę pochwy. Dlaczego występuje u mnie utrudnienie z zajściem w ciążę?

Witam! Ciągle nie mogę zajść w ciążę. Już staram się z partnerem 5 miesięcy i nie wychodzi. Dodam, że mam niewyleczoną grzybicę pochwy i nadżerkę, podobno sporą. Grzybice pochwy mam od lipca 2010 roku. Nie wiem co mam robić? Jak mogę w końcu zajść w ciążę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Staranie o ciążę wymaga czasem kilku miesięcy. Bezpłodność można stwierdzić dopiero po roku regularnego (3-4 razy w tygodniu) niezabezpieczonego współżycia. Wówczas wskazana jest konsultacja z ginekologiem zajmującym się takimi problemami w celu diagnostyki problemu i wdrożenia leczenia. Przyczyn problemów z zajściem w ciążę może być wiele i niestety nic w tej chwili nie można powiedzieć.
Warto jednak przed ciążą uporać się z dotychczasowymi problemami tzn. grzybicą pochwy i szczególnie nadżerką.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl