Mam od kilku dni biegunkę. Czy wpływa ona na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Ostatnio oddaję luźne stolce: 2 dni temu oddałam jeden luźny stolec, wczoraj oddałam dwa luźne stolce, a dzisiaj 3. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Wypróżnianie jest zawsze rano i właśnie luźne stolce występują do godziny 17.00. Tabletki biorę o godzinie 18. Czy ta biegunka może mieć wpływ na tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie każda biegunka może, jednak podkreśla się, że istotny wpływ na ryzyko zajścia w ciążę występował w badaniach nad środkami antykoncepcyjnymi dopiero w sytuacji znacznego nasilenia biegunki (takiego jak w cholerze).