Mam uporczywe pryszcze. Co mojej skórze na pewno pomoże?

Witam! Mam na imię Magda i mam 13 lat. Tak wiem dość mało, no ale... Od wcześniej niż 12 roku życia mam pryszcze, są praktycznie wszędzie. Mam z tym duży problem, ponieważ jest ich tak dużo, to je wyciskam;// Wiem, że to bardzo szkodzi cerze, ale mam taki nawyk, wstaję rano z łóżka i już tak mam, że wyciskam. Mama kupiła mi tabletki, już nie pamiętam nazwy, ale one nawet pomagały, ale w niewielkim stopniu;// Pytanie mam takie: „Jak się pozbyć? Co stosować, jakie leki? Co mojej skórze na pewno pomoże?”. Dodam, że moja siostra, o wiele starsza, ma już dwadzieścia parę lat, też zmagała się. Zastosowała jakąś maź domowej roboty, taka żółta, nieżółta i pomogło jej. Ja nie stosowałam i teraz żałuję, bo mi też powinna pomóc. Dziękuje za odpowiedź na powyższe pytania. M.T.

Witam serdecznie!
Cera z problemami trądzikowymi wymaga systematycznej i długotrwałej pielęgnacji. Proszę stosować w tym celu kosmetyki przeznaczone do tego typu cery dostępne w bardzo szerokiej gamie w sklepach i aptekach. Drażnienie mechaniczne i wyciskane jest przeciwwskazane.
Jeżeli zmiany nie ustąpią, można skorzystać z pomocy dermatologa. Nie wolna używać leków przepisanych innym osobom.
Na naszym portalu znajdzie Pani wiele przydatnych informacji na temat pielęgnacji.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.