Mam zgrubienia w obu piersiach, co to może być?

Niepokoją mnie moje piersi... Od niedawna zauważyłam, że w moich piersiach występują liczne zgrubienia, które znajdują się niżej pod pachą (w górnej części piersi). Podczas zbliżającego się okresu zgrubienia te jakby się powiększały, a z brodawki wydziela się biała wydzielina. Mam 19 lat, i bardzo mnie nie pokoi ten stan. Proszę o odpowiedź. Bardzo zależy mi na opinii. Czytałam wiele na ten temat i objawy wskazują, że być może to mogą to być trombile. Bardzo się boję, że to może być rak piersi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować zmiany łagodne lub złośliwe a nawet zaburzenia hormonalne.
Z uwagi na Pani młody wiek jak i charakter zmiany wydaje się, że może być to zmiana łagodna.
Konieczne jest badanie lekarskie a także badania dodatkowe aby stwierdzić jednoznacznie jaka może być przyczyna tych objawów.

Należy zgłosić się do lekarza ginekologa lub ewentualnie do lekarza rodzinnego aby skonsultować problem jak najwcześniej.

Redakcja abcZdrowie.pl