Marskość wątroby, wylewy krwi w nodze, spadek ciśnienia oraz zaburzenia świadomości

Witam, mój kolega jest od zeszłego czwartku w szpitalu, ma marskosc watroby, jest pomarańczowy, całe ciało ma sine, wczoraj dostał wylewu w nodze, lekarze ścigali krew, przetoczyli w nocy krew, jego stan sie pogarsza, cisnienie spada, ma zaburzenia swiadomosci, mowy i co chwile traci przytomność, ma wodobrzusze, noga puchnie i przelewa sie krew, lekarz stwierdził, ze watroby juz prawie nie ma, ma 36 lat, jest szansa aby żył czy tylko podtrzymują go przy życiu jak mogą? Został wypisany z OIOM-u
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z opisu wynika, że jedyną możliwą formą leczenia jest przeszczep wątroby, o ile do takowego został Pani kolega zakwalifikowany.
Objawy wskazują na skrajne zaawansowanie choroby - niewydolność wątroby, w którym szanse na powrót do zdrowia są niestety bardzo niewielkie.