Martwica kości śródstopia

Witam! Jestem 26 letnią kobietą. Ok. 10 lat temu miałam stwierdzoną martwicę kości śródstopia w lewej stopie (wtedy założono mi gips i to pomoglo) . Od kilku tygodni czułam podobny ból jak wtedy, ale w prawej stopie. Lekarz potwierdził, że jest to martwica kości. A na pytanie jak ją wyleczyć, powiedzial, że samo przejdzie za parę miesięcy? Czy miał rację? Czy jednak powinnam pójść do kogoś innego? I ostatnie pytanie co jest przyczyną martwicy?

Szanowna Pani,
Leczenie martwicy kości wymaga odciążenia, a nawet unieruchomienia, fizykoterapii, leczenia przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Sugeruje rownież pogłębienie diagnostyki czyli wykonanie tomografii komputerowej bądź rezonansu magnetycznego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu