Maść z witaminą A w pierwszym trymestrze

Witam, chciałam zapytać o używanie maści witaminowymi z witaminą A w ciąży, a zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Czy ma to niekorzystny wpływ na płód i zwiększa ryzyko poronienia? Korzystam z maści codziennie zaraz po wstaniu, mieszam go z innym kremem ponieważ mam suchą skórę.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

W przypadku suchej skóry proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.