Masturbacja a wytrysk - jaki to ma związek?

Witam! Zacznę od tego, że mam 16 lat. Mam problem, który mnie strasznie męczy już chyba od pół roku, ale zapytam tutaj. Jeśli chodzi o mojego członka, to właśnie nie wiem czy mam może stulejkę niecałkowitą. Jak nie jest we wzwodzie to daję radę praktycznie do końca ściągnąć napletek, jeśli jest wzwód to daję radę trochę za żołądź. Podczas masturbacji nie mam wytrysku, nie wiem jakim cudem, ale tak jest, a raczej wszystko robię dobrze. Nie wiem - czym to może być spowodowane? Mam nadzieję, że nie jestem bezpłodny, albo coś takiego?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Pana problemy wskazują jednoznacznie, że powinien skonsultować się Pan z lekarzem specjalistą urologiem.
Po pierwsze brak wytrysku może wynikać z niedojrzałości Twojego układu płciowego (co w wieku 16 lat jest mało prawdopodobne i może wynikać z zaburzeń hormonalnych) lub też może być wynikiem zaburzeń takich jak choroby gruczołu krokowego, jąder czy nasieniowodów. Niekiedy są to stany pozapalne, pourazowe, polekowe. Są to w zdecydowanej większości przypadków zaburzenia uleczalne.
Po drugie to co Pan opisał jako podejrzenie stulejki niecałkowitej może być też po prostu zbyt krótkim wędzidełkiem. Zarówno jeden stan jak i drugi wymagają konsultacji urologicznej.