Mąż nie ma kontroli nad nocnym moczeniem - co robić?

Witam! Mam ogromny problem, mąż od dłuższego czasu moczy się w łóżko, nie ma kontroli nad tym. Właściwie robił to całe życie. Jednak teraz robi to już co noc, kiedyś moczył się sporadyczne, raz na miesiąc lub 2, a bywało i dłużej, myślałam, że to z powodu nadmiernego spożywania alkoholu, szczególnie zimnego piwa. Jednak po leczeniu odwykowym moczenie nasiliło się i zdarza się już co noc, pewnie kilkakrotne. Mąż był u urologa, jednak uciekł, gdy tylko zaczął lekarz badanie - per rectum. Nie dał dokończyć badania przez odbyt, mówił, że było to zbyt bolesne. Proszę mi poradzić, jakie leki mam kupić, by zapobiec moczeniu męża, gdyż jest to dla mnie bardzo uciążliwe i co może być powodem niekontrolowanego oddawania moczu u dorosłego mężczyzny (40 lat). Mąż stara się zepchnąć w podświadomość problem i nic z tym nie zamierza robić, a ja jestem u kresu wytrzymałości psychicznej, gdyż nie nadążam ze zmianą i praniem pościeli, jak i co jakiś czas z wymianą łóżka. Co mam zrobić?!

ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Przyczyną moczenia nocnego mogą być zarówno zaburzenia odpływu moczu/nieprawidłowości w układzie moczowym, stany zapalne, jak i zaburzenia psychiczne.

Najważniejsze jest określenie przyczyny problemu, a możliwe jest to tylko poprzez badanie urologiczne i ewentualnie badania dodatkowe (USG czy badania urodynamiczne). Po wykluczeniu przyczyn organicznych można przyjąć rozpoznanie zaburzeń psychicznych.

Zmiany organiczne mogą być leczone farmakologicznie lub zabiegowo, a przyczyny psychiczne poprzez psychoterapię lub farmakologicznie.
Bez stwierdzenia przyczyny nie możliwe jest zastosowanie leczenia.

Proponuję porozmawiać z mężem, wyjaśnić naturę problemu i konieczność wizyty u urologa.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty