Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nocne moczenie dorosłego

Witam! Mój syn, który ma 26 lat, wstydzi się tego problemu i nie chce iść do lekarza. Chodzi o nocne moczenie. Zdarza się to dosyć często. Nie wiem, jakie są tego przyczyny i jakie jest leczenie tego typu dolegliwości.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Istnieje wiele przyczyn moczenia nocnego u osób dorosłych. Moczenie jest objawem mogącym świadczyć o poważnych schorzeniach np.: zaburzeniach czynności pęcherza moczowego, zakażeniach dróg moczowych, cukrzycy, chorobach nerek, dlatego wskazana byłaby wizyta syna u lekarza rodzinnego. Lekarz może zalecić postępowanie diagnostyczne (warto byłoby oznaczyć poziomu cukru, kreatyniny, elektrolitów we krwi, badanie ogólne moczu z posiewem i USG jamy brzusznej) oraz skierować syna do poradni urologicznej. Metoda leczenia jest zależna jest od przyczyny moczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy