Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moczenie nocne u osoby dorosłej

moczenie nocne u doroslycz jak to leczyc mam 39 lat i dwoje dzieci mocze się w nocy od urodzenia wstydzę się tego i krempuje się przed moimi dziecmi jak mogę się z tego wyleczyć.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Moczenie nocne ma niejednolitą etiologię. Może mieć m.in. podłoże psychogenne lub być spowodowane patologią układu moczowego. Przykładowo, nierozpoznana w okresie młodzieńczym i dorosłym zastawka części tylnej cewki moczowej dale objawy w postaci moczenia nocnego i może prowadzić nawet do niewydolności nerek. Sposób leczenia moczenia nocnego jest uzależniony od przyczyny wystąpienia zaburzenia. Wskazana wizyta u nefrologa celem wykluczenia patologii w obrębie układu moczowego.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, czy moczenie występuje jedynie w nocy, czy też w ciągu dnia. Jeśli cały czas, to można myśleć o ektopowym ujściu moczowodu podwójnej nerki. lub nad zaburzeniem unerwienia pęcherza Jeśli tylko w nocy to należy zastanowić się nad niedoborem hormonu antydiuretycznego (ADH). Powinna Pani poddać się dokładnej diagnostyce urologicznej - to nie jest problem do "załatwienia" przez internet. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy