Moczenie nocne u osoby dorosłej

moczenie nocne u doroslycz jak to leczyc mam 39 lat i dwoje dzieci mocze się w nocy od urodzenia wstydzę się tego i krempuje się przed moimi dziecmi jak mogę się z tego wyleczyć.

Witam! Moczenie nocne ma niejednolitą etiologię. Może mieć m.in. podłoże psychogenne lub być spowodowane patologią układu moczowego. Przykładowo, nierozpoznana w okresie młodzieńczym i dorosłym zastawka części tylnej cewki moczowej dale objawy w postaci moczenia nocnego i może prowadzić nawet do niewydolności nerek. Sposób leczenia moczenia nocnego jest uzależniony od przyczyny wystąpienia zaburzenia. Wskazana wizyta u nefrologa celem wykluczenia patologii w obrębie układu moczowego.

Witam, czy moczenie występuje jedynie w nocy, czy też w ciągu dnia. Jeśli cały czas, to można myśleć o ektopowym ujściu moczowodu podwójnej nerki. lub nad zaburzeniem unerwienia pęcherza Jeśli tylko w nocy to należy zastanowić się nad niedoborem hormonu antydiuretycznego (ADH). Powinna Pani poddać się dokładnej diagnostyce urologicznej - to nie jest problem do "załatwienia" przez internet. Pozdrawiam RH