Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrucie grzybami - możliwość zatrucia

Witam.

Asentra może powodować zaburzenia ze strony układu moczowego pod postacią zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego, może powodować nietrzymanie moczu, trudności w oddawaniu moczu aż do zatrzymania moczu.

Czy było robione badanie ogólne moczu, posiew moczu, oraz oznaczenie elektrolitów i kreatyniny we krwi?
Dobrze byłoby też wykonać USG jamy brzusznej/układu moczowego.
Powyższe badania należy wykonać w celu diagnostyki różnicowej.
Należy także skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
A jeśli wykluczy on lek jako przyczynę dolegliwości oraz wykluczy podłoże psychiczne dolegliwości i wyniki badań dodatkowych nie dadzą odpowiedzi, to może być wskazana konsultacja urologiczna. (pęcherz nadreaktywny?).

Należy też podkreślić, że powyższe dolegliwości mogą mieć podłoże wyłącznie psychogenne, nie mniej jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny organiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy