Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moczenie nocne u u 33-latki

Od ok. 2 miesięcy ( w dzieciństwie od ok. 7 roku życia również problem występował )występuje moczenie nocne u osoby dorosłej, bez żadnych dodatkowych objawów. Lekarz psychiatra podejrzewa, że dolegliwości te mają podłoże psychogenne lecz aby wykluczyć inne przyczyny zalecił wykonanie badań - nie dopytałam jakie. Czy aby wykluczyć inne przyczyny wystarczy zrobić badanie ogólne moczu, posiew i usg ?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się do lekarza ponownie lub udać się do lekarza rodzinnego. Konieczne jest wykonanie badań na pewno moczu, ewentualnie posiew i usg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy