Terapia na moczenie nocne

Witam Serdecznie .Jestem kobieta 23 letnia od dziecka mam problem z moczeniem nocnym ,według badań nie wyszło żebym była chora na moczówkę prosta lekarz stwierdził ze to podłoże psychogenne nie moge sobie poradzić z tym jest to bardzo wstydliwy dla mnie temat .Do tej pory przyjmowałam lek minirin melt ale nie zabardzo lekarz prowadzący chce mi wypisac recepte bo uwaza ze to podloze psychogenne jestem zalamana .czy mozna jakas terapia zastosowac?i wyleczyc moczenie nocne ?pozdrawiam Aleksandra

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną deccyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.; Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie również dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, bardzo panią zachęcam do psychoterapii. Trudno będzie pani samej poradzić sobie z tym kłopotem. Rozumiem, ze to dla pani wstydliwy temat. Proszę jednak spojrzeć na to w ten sposób, że pani ciało w ten własnie sposób, symbolicznie mówi do pani, aby pani zwróciła uwagę na coś ważnego. Jeśli nie ma przyczyn fizjologicznych pani kłopotu, to trzeba zająć się psychiką. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.