Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nocne moczenie u 11-latki

Moja córka ma 11 lat , a wciąż moczy się w łóżko . Byłyśmy już u wielu lekarzy , jednak żaden nam nie pomógł wyleczyć choroby . Nerki córka ma zdrowe , była badana . Aktualnie zażywa tabletki , które hamują moczenie się w nocy , jednak chciałabym , aby nie musiała co noc zażywać tych tabletek i podkładać sobie maty przeciw moczeniu się . Wydaje mi się , że to może być coś z głową , że córka po prostu na niedorozwinięty jakiś czynnik . Czy jest to możliwe ? Jak tą chorobę leczyć ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
W moczeniu nocnym dużą rolę odgrywa czynnik emocjonalny: problemy szkolne, więź rodzinna itp. Nie wiem jakie tabletki przyjmuje, ale właściwie jest tylko jeden lek zmniejszający wydzielanie moczu: Minirin doustnie lub znacznie droższy donosowo. Leczenie rozpoczyna się od budzenia dziecka w nocy, celem oddania moczu przez ok. miesiąc. Przy braku efektu konieczne są leki w dawkach zmniejszających, lub co 2-gi dzień. Okres leczenia w połączeniu z ustabilizowaniem sytuacji emocjonalnej jest trudny do przewidzenia.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy