Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moczenie nocne u 33-latki

Witam, od kilkunastu tygodni mam problem z moczeniem nocnym (mam 33 lata ), prawdopodobnie psychogennym. Miałam wykonane badanie ogólne moczu, posiew i usg - wszystkie wyniki w normie. Dostałam skierowanie do urologa i tu moje pytanie czego można spodziewać się na takiej wizycie i jakie ewentualnie badania mogą okazać się konieczne ? Oprócz moczenia nie mam żadnych innych dolegliwości.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

O dalszych badaniach na pewno zadecyduje po bezpośrednim kontakcie z Panią urolog. Trudno mi określić jakie one będą, być może powtórzy USG wykonując je czynnościowo czyli przed i po oddaniu moczu, może wykona uroflometrię czyli badanie strumienia moczu. O wszystkim urolog zadecyduje po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy