Mdłości i złe samopoczucie w kosekwensji wypadku samochodowym

1,5 miesiąca temu miałam wypadek samochodowy (czołowe zderzenie), w wyniku którego doznałam m.in. stłuczenia głowy i skręcenia kręgosłupa szyjnego. Powypadkowe TK k. szyjnego: Kyfotyczne ustawienie odcinka C. W odcinku C4-C7 wielopoziomowa dyskopatia ze zwężeniem szpar m-t, z wyostrzeniem krawędzi trzonów z uwypukleniami tarcz m-k bez cech stenozy kanału kręgowego. Jestem po 10 dniach rehabilitacji (po 4 zabiegi). Bolesność szyi jak i ruchliwość przy skręcie bardzo sie poprawiła, jednak przy zgięciu głowy do przodu, do tylu jak i na boki odczuwam jeszcze ból. Głowa cały czas boli, szczególnie lewa połowa od potylicy do samej góry. Cały czas mam mdłości, zaburzenia czucia smaków (szczególnie słodkich i kwaśnych). Dziś poszłam na dłuższy spacer, niestety skutkowało to nasileniem bólu głowy, mdłości a nawet miałam lekkie zawroty głowy. Czy przyczyną moich dolegliwości są zmiany w kręgosłupie czy ewentualnie potrzebna jest konsultacja neurologiczna? Pozdrawiam

Witam! Niewątpliwie w przytoczonym badaniu opisano liczne zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa - część z nich to zmiany zwyrodnieniowe, przewlekłe, ale niektóre mogły powstać pod wpływem urazu. Nie wiem jak dokładnie diagnozowana była Pani od chwili wypadku, jednak na pewno powinna zostać wykonana tomografia komputerowa głowy i przeprowadzona konsultacja neurologiczna. Jeśli się odbyły, ale objawy nadal się utrzymują, wskazana jest ponowna konsultacja neurologiczna - dolegliwości mogą być skutkiem urazu ze stłuczeniem, jednak zawsze należy wykluczyć czy nie doszło do zmian pourazowych. Pozdrawiam