Wygładzona fizjologiczna lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa w wyniku badania radiologicznego

Mam 28 lat. Cały czas odczuwam ból z lewej strony szyi jakby rwanie w srodku,i z tyłu głowy w okolocy potylicy po lewej stronie cały czas boli i uciska. W tych okolicach bardzo często podczas poruszania głowa na boki słysze strzykanie. Od kiedy odczuwam te bóle mam trudnosci z utrzymaniem głowy prosto mam potrzebe skrecania jej na boki. Opis badania radiologicznego-Wygładzona fizjologiczna lordoza w odcinku szyjnym kregosłupa,dyskretnie obniżona wysokość szpar m-k C5/C6 i c6/C7. Prosze o pomoc

Witam serdecznie,

Lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa jest to fizjologiczne łukowate wygięcie kręgosłupa. Jeśli jest ona wyrównana lub spłycona (wygładzona) to jest zaburzenie, któe wymaga konsultacji z lekarzem.
Z kolei obniżona wysokość szpar m/k C5/C6 i C6/C7 świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Dlatego sugeruję aby udała się Pani do lekarza neurochirurga w celu konsultacji.

Pozdrawiam.