Wygładzona fizjologiczna lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa
Witam,mam 37 lat,od dłuższego czasy cierpie na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym,robi mi się pod karkiem nieraz gula,bardzo dokucza.Wynik RTG-wygładzona fizjologicznia lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa.Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteofitozy krawędziowej na poziomie C5-C6.Bardzo proszę o porade,bo do ortopedy czeka się u mnie 5 miesięcy,ból dokucza,nie mogę bólu pogodzić z praca,nie wiem czy na takie coś dostane zwolnienie lekarskie.Co dalej?Czy to coś poważnego?Prosze o pomoc!

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku zmiany świadczą o chorobie zwyrodnieniowej. Proszę udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zaleci właściwe leczenie. W zależności od nasilenia zmian, jak najbardziej może Pani dostać zwolnienie lekarskie.