Co oznacza wynik MR kręgosłupa szyjnego?

Witam,mam 27 lat i jestem po badaniu MR kręgosłupa szyjnego.Chciałam zapytać co oznacza mój wynik. -lordoza szyjna zniesiona z tendencją do wtórnej kifozy w odcinku C3-C6 -krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i sygnale -nieznaczna osteofitoza krawędziowa na przednich i tylno-bocznych powierzchniach trzonów C5 i C6 -rdźeń kręgowy o prawidłowym sygnale,bez zmian ogniskowych -zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m.zwężające otwory m.-zmiany najbardziej nasilone w odcinku C6-Th2 Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego.