Ból kręgosłupa szyjnego i lordoza
Witam,mam okropny ból kregoslupa szyjnego,w wyniku rtg wyszło ze mam lordozę i osteofitoze krawedziowa na poziomie c5-c6,mam 2 pytania,czy jest szansa ze dostane na to zwolnienie lekarskie,bo ostatnio tak mi dokucza ból,ze ani siedzieć za długo nie mogę,ani stać.Do tego wczoraj doszedł bol dolnej części kregoslupa,czy może to mieć związek z kręgosłupem szyjnym?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe.