Dyskretna rotacja trzonów w osi, poza tym w granicach normy.
Witam, Proszę o interpretację opisu RTG kręgosłupa. Rodzaj badania: RTG kręgosłupa piersiowego AP+ bok. Opis: Dyskretna rotacja trzonów w osi, poza tym w granicach normy. RTG kręgosłupa lędźwiowego Ap+ bok - obraz RTG w granicach normy. Zaznaczę, że w zeszłym roku urodziłam dziecko. Czy to może mieć z tym jakiś związek ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe.