Dyskretna rotacja trzonów wzdłuż osi długiej
Dzień dobry Moje RTG jest następujące: - kręgosłup szyjny - zwężenie przestrzeni mk C6/C7, w mniejszym stopniu C5/C6 z odczynem wytwórczym na przednich i tylnych krawędziach trzonów. - kręgosłup lędźwiowy - dyskretna rotacja trzonów wzdłuż osi długiej, spłycenie lordozy lędźwiowej. Początkowa osteofitoza na krawędziach trzonów. Proszę o ocenę wyniku oraz przedstawienie ewentualnych zaleceń żebym mogła w miarę funkcjonować. Drętwieją i bolą ręce szczególnie w nocy, zawroty Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy a także - co możliwe przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.