Co oznacza to zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa?

Mam ogromną prośbę. Oto wynik RTG kręgosłupa szyjnego: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa na poziomie od c3 do c6. Nieznacznie obniżona wysokość przestrzeni m-kręgowej C6-C7 w odcinku tylnym. Gdy dotykam kręgosłupa ręką odczuwam jakby coś przeskakiwało non stop. Neurolog powiedział że mam ograniczyć siłownię i że mam początki dyskopatii. To cała diagnoza. Czy będę mógł jeszcze ćwiczyć kiedyś na siłowni? Co mogę ćwiczyć a jakich ćwiczeń unikać?

Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo&list=UUmkb17inwE9b9Nz40RJnfFg&index=5
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki