Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do kyfotycznego ustawienia
Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do kyfotycznego ustawienia. Proszę o interpretację wyniku badania rtg odcinka szyjnego. Zniesienie lordozy szyjnego odcinka kręgosłupa tendencją do ustawienia kyfotycznego. Zwężenie przestrzeni m/t C5-C6 bez większych zmian zwyrodnieniowych w otoczeniu. Poza tym bez zmian. Z góry dziękuję

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy odnieść do występujących objawów. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.