Mdłości po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Teenia

pierwszy raz w zyciu biore tabletki antykoncepcyje (Teenia) Lekarz przepisał mi je z powodu napięcia przed miesiączkowego, uderzeń gorąca. Jestem po 3 tabletkach i wszystko jest okej, ale mam straszne mdłości po nich oraz nadal mam uderzenia gorąca, co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane działaniami niepożądanymi tabletek. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.