Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mechaniczne uszkodzenie zwieracza dolnego przełyku

Dzień dobry.2miesiące temu stwierdzono u mnie refluks żołądkowo-przełykowy.Jestem leczony Gaspridem,Polprazolem oraz Ranigastem i do niedawna dolegliwości ustąpiły.Problem powrócił tydzień temu pod koniec pobytu na wakacjach, tam nie trzymałem diety i parę razy bardzo mocno się objadłem.bardzo.Pojawiły się odbijania przy zmianie pozycji,wrażenie zanoszenia się na wymioty i odbijanie z wrażeniem ulewania.Czy mogłem mechanicznie uszkodzić zwieracz dolny przełyku?Konieczna jest wizyta u gastrologa?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Nie sądzę aby mógł Pan uszkodzić mechanicznie dolny zwieracz przełyku. Ale być może wymaga Pan bardziej szczegółowej diagnostyki choroby refluksowej przełyku, na przykład manometrii czy impendancji.
Choroba fefluksowa przełyku jest schorzeniem przewlekłym i leczenie lekami trwać może wiele lat, a czas trzeba je stosować całe życie. Może warto rozważyć leczenie operacyjne, laparoskopowe i wtedy nie będzie Pan musiał przyjmować leków?

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy