Męczenie się przy chorobie wieńcowej serca

Witam,chciałabym się dowiedzieć dlaczego bardzo męczę się idąc po schodach,idąc szybko itp.Mam 63 lata,jestem kobietą schorowaną.Nowotwór jelita grubego - 18 lat po operacji,mam rozrusznik 7 lat.mam chorobę wieńcową serca,miażdżycę,cukrzycę typu 2,arytmię serca,nadciśnienie i depresję.W domu nie wesoło.Jestem bardzo zmęczona,cierpię na bezsenność.I co ciekawe,co drugą noc nie śpię Bardzo często się budzę,śpię bardzo niespokojnie mimo zażytych tabletek na spanie.Leczę się u specjalistow.Pozdr.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, męczliwość jest związana z chorobami na, które Pani choruje. Są to objawy niewydolności serca i zalecam wizytę u kardiologa w celu dokładnej oceny i ewentualnej intensyfikacji leczenia. Bezsenność niestety też może być związana z chorobami na które Pani cierpi i często jak najlepsze ich leczenie może poprawić jakość snu. Pozdrawiam