Mediknet i Concerta przy terapii ADHD

Witam mam pytanie czy tabletki medikinet i concerta dla dzieci na ADHD to pochodne amfetaminy slyszalam czy jest to bezpieczny lek dla dzieci czy istnieja inne leki dla dzieci na adhd bez pochodne amfetaminy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie każdego leku wiąże się z wystąpieniem działań niepożądanych. Jeśli dziecko nie toleruje terapii to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.