Leki na ADHD dla 9-latka

Witam mam pytanie czy jest jakiś bezpieczny lek na ADHD dla 9 latka i jakie witaminy stosować przy ADHD proszę o nazwę.

Leczenie farmakologiczne nie jest uniwersalne – różnie wpływa na różne dzieci. Nie zastąpi też terapii indywidualnej dziecka czy terapii rodzinnej. Farmakoterapia jest konieczna, jeśli objawy ADHD są na tyle nasilone, że znacznie utrudniają codzienne życie osoby, lub kiedy występują powikłania. Leki dają jednak także efekty uboczne. Ważne, żeby ściśle stosować się do zaleceń lekarza i uważnie obserwować zmiany w zachowaniu dziecka.

ADHD to jednostka chorobowa, którą stwierdzić może wyłącznie specjalista. Jeśli obawia się Pani, że dziecko ma taki problem, proszę udać się do specjalisty.
Leki stosowane w tej jednostce chorobowej, wydawane są wyłącznie z przepisu lekarza (są na receptę).