Metoda leczenia dużych blizn potrądzikowych i przebarwień

Dzien dobry chciałem sie zapytac jaką metode wybrac do leczenia duzych blizn potrądzikowych i przebarwien na calej twarzy, wspomne ze mam bliznowce lub blizny przerostowe na plecach , jaką musze wybrac metode leczenia zeby nie zrobily mi sie blizny przerostowe na twarzy. Czy to prawda ze laser frakcyjny odpada, Czy istnieje jakas inna skuteczna metoda i dobra w rezultatach . Pozdrawiam.

Witam,
jest kilka metod leczenia blizn potrądzikowych i przebarwień na skórze twarzy .
Począwszy od peelingów medycznych /wykonywanych przez lekarza/,technik łączonych, po laser frakcyjny CO2-o który Pan również zapytał.Blizny przerosłe na plecach nie dyskwalifikują tej metody leczenia w Pana przypadku. Bliznowce,keloidy to poważny problem, powstają u osób z predyspozycjami- tj zaburzeniami procesu gojenia się ran gdzie podczas formowania się blizny dochodzi do nadmiernej syntezy kolagenu ze zmniejszonym jego rozpadem. Plecy /jak u Pana/, klatka piersiowa czy ramiona to najczęstsze lokalizacje takich zmian/ze względu na zwiększone napięcie tkanek/.
Sugeruję by udał się Pan na konsultacje do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa,podczas wizyty będzie można wybrać najlepszy sposób postępowania w Pana przypadku.