Miękka szyjka macicy i bóle brzucha

Witam. Właśnie kończę 25 tc. Od kilku dni przy myciu się zauważyłam, że szyjka macicy jest okropnie miękka, a dziurka w niej na tyle duża, że jestem w stanie włożyć tam palec. Ostatnio miewam bóle brzucha, głównie z prawej strony. Zdarza się to raz na kilka dni, a nawet kilka razy w ciągu dnia. Odczuwam wtedy ostre kłucie z prawej strony i twardnienie brzucha. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie. Proszę o pomoc.

Trudno mi sobie wyobrazić, że sama bada Pani szyjkę macicy? Natomiast twardnienie brzucha i bóle w podbrzuszu są wskazaniem do jak najszybszej kontroli u lekarza prowadzącego (ocena szyjki) i dalszego leczenia. Pozdrawiam