Miękki penis u podstawy podczas erekcji

Witam! Mój problem jest następujący - od pewnego czasu podczas onanizowania się, mimo wzwodu penisa, zwisa on w dół. Nie jest wykrzywiony jest prosty, ale po prostu zwisa do dołu tak jak w stanie spoczynku. Wygląda to tak jakby mięśnie nie miały siły go wyżej unieść. Kiedy je bardzo mocno napinam lekko się podnosi, ale zaraz i tak opada. U samej podstawy jest dosyć miękki i giętki. Kiedy położę się na plecach opada na bok na nogę. Osiąga pełną długość ok. 18 cm, jest średnio twardy i wisi. Czym to może być spowodowane? Nadmierną masturbacją (chyba za częstą w moim wypadku), czy taka po prostu jest moja budowa? Czy zaprzestanie masturbowania się może pomóc? Czy powinienem zgłosić się do specjalisty? Mam 21 lat.

Witam serdecznie! Każdy penis ma swoją fizjologiczną, najczęściej wrodzoną krzywiznę. Zbaczanie penisa w bok, w górę czy w dół nie powinno przeszkadzać w podejmowaniu współżycia. W większości przypadków tak też właśnie jest. Niestety bez możliwości obejrzenia prącia, niemożliwe jest ustalenie jego budowy i ewentualnych odchyleń od normy. W praktyce lekarskiej niezwykle rzadko zdarzają się jednak odchylenia prowadzące do zaburzeń wzwodu i osłabienia satysfakcji ze współżycia. W większości przypadków zgłaszane dolegliwości są bezpodstawnymi kompleksami powstałymi wskutek porównań do aktorów grających w filmach pornograficznych. Jeżeli osiąga Pan pełne wzwody to wydaje się, iż nie ma podstaw do obaw. Oczywiście dla wykluczenia wszelakich wątpliwości warto umówić się na wizytę do lekarza, który będzie miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania lekarskiego. Pozdrawiam