Miesiączkowanie po podwiązaniu jajników

Witam , mam pytanie dotyczące podwiązania jajników. Czy ta metoda antykoncepcji jest skuteczna zaraz po zabiegu, czy trzeba jeszcze przez jakiś czas dodatkowo się zabezpieczać? I jak wygląda miesiączkowanie po tym zabiegu? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze od razu, tylko zeby nie było zabiegbzaraz po owulacji to wtedy trezeba odczekać do kolejnego cyklu. Z miesiączkowaniem nic nie powinno sie zmienić. Proponuje udac sie do lekarza ginekologa.