Mikrodermabrazja i peelingi kwasowe przy trądziku

Ze względu na kłopot z cerą lekarz medycyny estetycznej oprocz lekow i masci zalecil mi mikrodermabrazje i peelingi kwasowe. Zabiegi wykonuje kosmetolog z tej samej kliniki. Wiele sie slyszy ze kosmetyczki nie maja takich uprawnien. Ufam swojej lekarce ale chodzi o moją twarz i dlatego chcialabym sie dowiedziec czy moje watpliwosci są sluszne?

Dzień dobry,

Po pierwsze- kosmetyczka a kosmetolog to nie jedno i to samo. Różnica polega przede wszystkim na systemie kształcenia. Kosmetyczką można zostać już po ukończeniu zawodowego kursu lub 2-letniego studium kosmetycznego (uzyskując tytuł technika usług kosmetycznych), natomiast kosmetologiem - po trwających trzy lata studiach na uczelni wyższej. Często w klinikach lekarz przeprowadza konsultację dobierając odpowiednią terapię i na jego zlecenie kosmetolog wykonuje dany zabieg. Spore emocje budzi kwestia zabiegów z przerywaniem ciągłości skóry wykonywanych przez kosmetologów, natomiast nie są one sprzeczne z przepisami zarówno w Polsce, jak i krajach Unii Europejskiej. Na pewno będzie Pani spokojniejsza wiedząc jakie wykształcenie ma osoba wykonująca zabieg i jakie doświadczenie (ukończone kursy, szkolenia). Proponuję szczerze porozmawiać z osobą, która ma wykonywać zabieg i wyjaśnić wszystkie wątpliwości i obawy :)

Pozdrawiam serdecznie.