Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Głęboki peeling ziołowy po terapii retinodami

Witam, jestem miesiac po terapii retinoidami w jednym z gabinetów warszawskich kosmetyczka zaproponowała mi na blizny głeboki peeling ziołowy złuszczanie do 5 warstw. Czy kosmetyczka ma racje i moge poddac sie takiemu zabiegowi? chce zasiegnac opinii lekarza.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Kwas hialuronowy - wady i zalety

Skóra po terapii retinoidami jest bardzo wrażliwa i należy odczekać na pełną odbudowę naskórka. Zabiegów z użyciem światła nie stosuje sie do pół roku po odstawieniu retinoidów. Pellingi można wcześniej, choć byłbym ostrożny, odczekał 3 miesiące i dobrze wyjasnił co znaczy wyrażenie "do 5 warstw". Czy chodzi o 5 warstw peelingu - wtedy trudno to określić przed zabiegiem bo zależy to od Pani wrażliwości czy też o 5 warstw naskórka/skóry? Poza tym czy teraz będzie dobry okres na peeling ze względu na coraz wieksze nasłonecznienie?

0

Witam najlepiej odczekać pół roku i po tym czasie wykonac zabiegi u lekarza certyfikowanego i zabiegi te wykonuje się je od jesieni, kiedy nie ma już słońca.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Po terapii retinoidami należy dać skórze czas na regenerację nawet do pół roku. Poza tym teraz to nie czas na tak agresywne zabiegi, lepiej pomyśleć o tym jesienią.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Po zakończeniu kuracji izotretinoiną należy bezwzględnie odczekać 6 miesięcy, z wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów złuszczających. Wykonanie głębokiego peelingu po tak krótkim czasie grozi powstaniem blizn. Poza tym odradzam wykonywanie agresywnych peelingów w gabinetach kosmetycznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy