Minimalne krwawienie podczas oddawania moczu w 4-tym dniu po odstawieniu

Witam.Od 4lat lat stosuje antykoncepcje.Nigdy nie zapomniałam o tabletce.Zawsze w 7-dniowej przerwie miesiączkę dostawałam zazwyczaj regularnie, w 4-tym dniu po odstawieniu.Zaniepokoiła mnie następująca sprawa.W sobotę dostałam minimalne krwawienie przez około 3razy podczas oddania moczu.Później było już wszytko dobrze a do końca tabletek zostały mi trzy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinna się Pani zastanowić czy było to krwawienie z dróg rodnych czy też z układu moczowego. Postępowanie w obydwu tych przypadkach jest bowiem różne. Jeśli z dróg rodnych, to jest to jeden z najczęstszych objawów niepożądanych antykoncepcji hormonalnej. Gdyby krwawienie/plamienie się powtarzało konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.