Minimalne wyostrzenia na krawędziach tylnych trzonów

Mam następujące objawy: ucisk na nos, czasem na podniebienie, szumy w uszach, uczucie rozpierania w głowie, czasem uczucie ucisku na skronie. Objawy nasilają się w pozycji leżącej i przy ruchu (nawet przy szybkim marszu). Mam niedociśnienie, tarczyca i serce ok, lekka tachykardia (do 100u/min), leczę zatoki, mam zmiany w kręgosłupie szyjnym (minimalne wyostrzenia na krawędziach tylnych trzonów) i piersiowym (zwężenie tarcz TH9-Th10). Czy to zatoki, czy coś od kręgosłupa?

Witam serdecznie,

Na to pytanie odpowie Panu lekarz ortopeda lub neurolog, po konsultacji w gabinecie. Na podstawie samych objawów, nie można postawić rozpoznania. Lekarz musi Panią zbadać fizykalnie, zebrać dokładny wywiad i zlecić odpowiednie badania dodatkowe. Dopiero na podstawie tych wszystkich czynników, może Panią zdiagnozować i ustalić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.