Młotkowate palce u stóp

proszę o poradę ponieważ mam problem ze stopami moje palce są młotkowate ostatnio bardzo odczuwam ból poduszki stopy czy te palce są powodem tego bólu proszę o odpowiedż

Szanowna Pani

Tak, palce młotkowate są przyczyną Pani dolegliwości. Może Pani wypróbować specjalne wkładki do butów na palce młotkowate (można je nabyć w sklepach zaopatrzenia ortopedycznego, bądź na Allegro), jak również postarać się zmobilizować je, pokonując przykurcze zgięciowe poprzez masaż redresyjny i prostowanie zakrzywionego palca. Jeśli jednak proces trwa na tyle długo, że nie da się w żaden sposób wyprostować palców - prawdopodobną przyczyną tego są wyrośla kostne blokujące ruchy - wówczas pomóc może już tylko leczenie operacyjne. Na szczęście przebieg pooperacyjny nie jest tak obciążający i długi jak w przypadku haluksów.

Łączę wyrazy szacunku
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu HalluxCenter
e-mail : kontakt@halluxcenter.pl
Http:// : WWW.HALLUXCENTER.PL