Sina stopa po operacji haluksa

jestem 12 dni po operacji haluksa . Mam wstawioną płytke.Zauważyłam dzisiaj że stopa jest delikatnie ,,sina" , na opatrunku małe oczko zasuszonej ropy. Duży paluch lekko napuchnięty.Odnoszę wrażenie jakby od wczoraj bardziej mnie bola.Przyznam się że właśnie wczoraj pochodziłam[oczywiście o kulach] jakieś ok 5 godz. w ciągy dnia. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? CZY TO JEST NATYRALNE ?

Szanowna Pani

Tego typu dolegliwości są typowe dla wczesnego okresu pooperacyjnego po korekcji palucha koślawego. Proszę się nimi nie martwić.

Gdy już dokona się zrost kostny potwierdzony przez Pani ortopedę na kontrolnym zdjęciu RTG, może Pani przystąpić do rehabilitacji operowanej stopy - w tym celu może Pani skorzystać z zestawu ćwiczeń, opracowanego przez rehabilitantów zespołu HalluxCenter z Poznania.
Jest on dostępny pod adresem:
http://www.halluxcenter.pl/do-pobrania/

łączę wyrazy szacunku,
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu HalluxCenter
e-mail: kontakt@halluxcenter.pl