Moc soczewek a wada wzroku

Witam. Wciąż dostaję sprzeczne informacje dotyczące mocy soczewek a wady wzroku.Spotkałam się z różnymi opiniami: jedni twierdzą,że moc powinna być mniejsza o 0,25 dioptrii od wady,żeby" oko się nie rozleniwiło". Inni wprost przeciwnie: moc soczewek=wadzie wzroku.Kto ma racje?

A o co Pani chodzi?Pytanie bardzo nieprecyzyjne. Nie wiadomo czy plusy czy minusy.,czy cylindry. Najlepiej pytać o siebie. Specjalizacja z okulistyki trwa 5 lat,a studia ze stażem 7. Razem 12 lat. Pozdrawiam