Mocne bóle miesiączkowe a HPV

Witam.Bardzo chciałabym skontkatować się z ginekologem. Robię regulane badania (ok. 3-6msc). Kilka miesięcy temu podejrzewano u mnie wirusaHPV, ale jak na razie kazano mi czekać 6msc. Poza tym wszystko jest w porządku-badanie USG nic nie wykazało.Od kilku lat jestem na tabletkach Yaz (z kilkoma przerwami).Od czterech miesięcy mam okropne bóle okresowe,które tak na prawdę w ogóle nie ustępują.Boli mnie codziennie bardzo mocno, a w czasie okresu nie mogę wręcz oddychać z bólu.Jaka możeByćPrzyczyna

Takie pytanie najlepiej zadać ginekologowi prowadzącemu, który zna Pani historię choroby i może Panią przebadać bezpośrednio. Może konieczne okażą się jeszcze badania poziomów hormonów płciowych, gdyż dolegliwości mogą być związane z ich zaburzeniami, może trzeba zmienić preparat hormonalny. O wszystkim musi zadecydować ginekolog prowadzący.