Mocne ruchy gałką oczną w prawą stronę u 7-latka

Witam. Mój 7-letni chrześniak od dłuższego czasu porusza oczami mocno w prawą stronę, często towarzyszy temu obrót głowy w lewą stronę, jak to dziecko tłumaczy: "czuję jakby coś ciągnęło mnie za oczy, dlatego tak robię..". Czekamy na wizytę u lekarza. Jak Pan myśli, czego to mogłyby być objawy? Jakie badania najlepiej wykonać? Pozdrawiam

Proszę dziecko skonsultować z okulistą i neurologiem. Należy najpierw wykluczyć zaburzenia okoruchowe, zeza ukrytego, następnie przyczyny neurologiczne. Po wykluczeniu tych przyczyn można skonsultować się z psychologiem