Problem z czytaniem 5 lat po operacji zeza

5 lat temu miałem operację zeza. Mam też wadę -1,75,-2,0. Operacja podobno się udała. Zeza nie widać. Oczy są proste. Jednak od dłuższego czasu nie mogę skupić wzroku na czytaniu. Dziwnie mi się czyta. Szybko męczą się oczy. Okulista nic nie stwierdził, nie widzę podwójnie. Biorę leki Amisan i Spamilan na lekką narwicę neurostemiczną. Czy zez wrócił? Co może być przyczyną, że dziwnie mi się czyta? Błagam o pomoc! Z góry dziękuję.

Magdalena StusiĹska

Przyczyn zmęczenia oczu przy czytaniu może wynikac z różnych przyczyn- złe oświetlenie, małe litery w książce. Niekoniecznie przyczyną musi być nawrót zeza. Jeżeli ma Pan wątpliwości można skonsultować się ponownie z okulistą i wykonać dokładniejsze badania.