Mocne zaczerwienienie skóry wewnątrz napletka

Ostatnio borykam się z mocnym zaczerwienieniem skóry wewnątrz napletka tj. po ściągnięciu jego, dodatkowo występuje swędzenie a raczej mrowienie i szczypanie skóry w tym obszarze. Dodam że w pozostałych miejscach problem nie występuje. Nie ma żadnych grudek ani wydzielin. Nie wiem co może być tego przyczyną może środki chemiczne (żele pod prysznic) którymi używałem w tym miejscu ale je odstawiłem. Stosunku długo nie uprawiałem a problem występuje kilka dni. Co to może być i jak to wyleczyć?

Witam serdecznie. Jak najbardziej wspomniane czynniki mogą być przyczyną dolegliwości. Nie można wykluczyć także infekcji.