Mocny ból podbrzusza przy wkładce Mirena

Dzien Dobry! Chcilabym zapytac Panią/Pana w sprawie wkladki Mirena. Mam założoną od 5 miesięcy. to jest moja druga wkladka. Ostatnio w trakcie stosunku odczuwałam bardzo duży ból w podbrzuszu bardzo podobny do tego po założeniu wkładki. Ból utrzymywał sie około godziny. Minął już 1 dzień od tego zdarzenia a ja odczuwam teraz ból o średnim nasileniu w całym brzuchu(najbardziej w okolicy żołąka i mam napięte podbrzusze. Proszę o odpowiedz jaka może być tego przyczyna. Z góry dziękuję. Dominika

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn tego rodzaju bólu może być kilka. Konieczne jest badanie lekarskie aby można byłoby stwierdzić przyczynę. Proszę udać się do ginekologa.