Mocny ból w klatce piersiowej i duszności

Witam,dość często miewam mocny ból w klatce piersiowej. W tej sytuacji nie mogę oddychać i wręcz zwijam się z bólu. Jestem kobietą,mam 16 lat,ważę 56kg i mam 174cm wysokości. Czy powinnam isc do lekarza rodzinnego? Czy może to być coś poważnego?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.
Opisane objawy mogą występować z ucisku na korzenie nerwowe (tzw. ból od kręgosłupa) , ale nie można wykluczyc bardzo wielu innych chorób.